ЗМІНА ЧАСУ В ПОЛЬЩІ

Два рази на рік, час у Польщі перестає плинути в своєму постійному ритмі. У зимовий період різко гальмує, щоб повернутися назад на одну годину. А весною, навпаки, прискорюється, щоб рухатися вперед на годину. Зміни часу, пов’язані з економічним розвитком, стали частиною нашого повсякденного життя. Ми вже звикли до того, що два рази в рік ми повинні перевести наші годинники, встати на годину пізніше або на годину раніше. Як правило, протягом тижня ми забуваємо про цю зміну і життя йде своїм природним ритмом.
Наступна подія такого роду буде у найближчі вихідні. В ніч з суботи на неділю ми повинні змінити 2:00 годину на 3:00. У багатьох наших електронних пристроях, зміна проводиться автоматично. Але в традиційних годинниках доведеться самостійно перевести стрілку.
Так само, як і ми, час буде змінювати майже вся Європа, не рахуючи Білорусі, Ісландії і Росії. Це пов’язано з законом, прийнятим у ЄС і є дійсним для всіх її членів. Відповідна директива співтовариства діє з січня 2001 року.

Чи зміна часу має сенс?
Сенс цього зобов’язання віддавна викликає значні суперечки. Широкі маси населення, але й також велика кількість спеціалістів відповідних областей, вважає, що це абсолютно непотрібна несенітиця. Навіть більше. Багато що говорить на користь того, що зміна часу - для нас, як людей, навпаки, шкідлива.
По ідеї адоптація часу доби до природних умов мала призвести до того, що ми будемо краще використовувати більш тривалий день в літній період і менше в зимовий. Основною вигодою в цьому випадку є економія енергії. Але проблема є в тому, що це складно науково довести.
Іноді буває навпаки. Деякі дослідження, проведені в США, показали, що після введення літнього часу рахунки за електрику...виросли. Від бажаного ефекту ми досягли ефект зворотній. Інші показали, що зміна часу не вплинула на витрату енергії ніяким помітним чином. І це в таких великих і енергоємних місцях, як, наприклад, Каліфорнія.
Звісно з’являються протилежні голоси, які свідчать про те, наскільки велику користь приносить зміна часу. За даними японських досліджень, завдяки зміни години ми економимо 930 мільйонів літрів палива і зменшили викиди вуглекислого газу на 400 тисяч тонн.

 

Шкідливе для здоров’я
Скільки можна було б сперечатися про те, чи має зміна часу позитивний вплив на економіку чи ні , але скоріше доведено, що на наше здоров’я це впливає негативно. Залишаючи осторонь такі очевидні аспекти як невиспанність (яка негативно впливає на наше самопочуття) особливо під загрозою знаходиться наше серце.
Найближчі зсув часу на годину вперед, збільшує ризик інфаркту на цілих 10%.

Цікавим є те, що збільшення тривалості нашого сну восени призводить до припинення цієї тенденції, знижуючи потенційний інфаркт на аналогічні 10%. Довший сон, безумовно, впливає на нас краще, а коротший, навпаки, гірше. Швидке вставання може також збільшувати кількість нещасних випадків на дорогах. Невиcпані водії – небезпечні водії. Справа не тільки в тривалості сну, але і в якості. Різка побудка, коли наще тіло знаходиться в глибокому сні, дуже негативно впливає на якість сну. В результаті такого повороту речей, ми можемо цілий день бути розсіяними, а тоді легше за все потрапити у якусь сутичку чи ще щось гіршого.
Скорочення часу краще впливає тільки на наших найменших. Діти за допомогою довгого дня проявляють велику фізичну активність, що відбивається на їх загальному добробуті і поліпшенню здоров'я.

Початки змін у Європі

Перші пропозиції про зміну часи почали з’являтися ще в XIX столітті. В кінці століття вже було безліч людей, які були зацікалені таким рішенням. Це був час інтенсивної індустріалізації Європи та завдяки таким змінам робітники на заводах могли б працювати довше. Проте жоден з тодішніх урядів не зважися ввести такі зміни. Першими виявилися Німці.
Під час першої Світової Війни генеральний штаб зажадав введення цієї зміни, щоб поліпшити ефективність німецької економіки, зруйнованої багаторічними воєнними труднощами. За прикладом Рейху пішли інші країни. Але коли війна підійшла до кінця, зміну часу відсунули. Потім протягом всього ХХ століття були періоди, в яких зміни часу функціонували, а також такі, в яких час був постійний і незмінний. Тільки в 70 – х роках почали використовувати це рішення в більш стійкий спосіб. А з 2001 року, як ми вже згадували, зміна часу є законом для всіх країн-членів Європейського Союзу.
Зміна часу з зимового (астрономічного) на літній час відбудеться в ніч з суботи, 25 березня, на неділю, 26 березня 2017 року.

Перехід з літнього часу на зимовий, тобто астрономічний відбудеться в ніч з суботи 28 жовтня на неділю 29 жовтня 2017 року. (останні вихідні жовтня)

Ukrainian

Leave a comment

Filtered HTML

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.